#51: HDR

V slovníku fotografa nie je čo vysvetľovať. V slovníku fotografa je skratka HDR úplne jasná. Tiene prisvetliť, svetlá stlmiť, celý záber dostať do “dobre viditeľného spektra”. High Dynamic Range. OK jasné.

Čo však chcem týmto nevábnym úvodom povedať je, že skratke HDR dávam už dlhšie v paralelnom svete úplne iný význam! Nie som si celkom istý, či to mám priznať, ale v konečnom dôsledku nenachádzam dôvod prečo nie – skôr opačne. HDR je u mňa jednoducho a krásne po slovensky: “Hovadsky Dobrá Robota!” Celá poézia – hotovo!

Ľudia, o ktorých si to hovorím by za “normálnych okolností” mali byť práve vo Švédsku na odovzdávaní Nobelovej ceny, nejak ale nemajú potrebu či čas. Normálne ostávajú na Slovensku a svojim veľkým srdcom ho zväčšujú.

Vnímam ich v rôznych profesiách, vidím v akomkoľvek fachu. Zjavujú sa sporadicky, nekontrolovane, kdekoľvek. Vidím na nich, že to čo robia, majú priamo napojené na srdce. Pumpujú krv do žíl sveta, predlžujú život. Milujem kupovať si od nich služby a produkty ich práce! Keď ich nájdeš, nepúšťaj. Dobre si ich zapamätaj. Lebo ich pridanú hodnotu cena nevystihuje!

>>>Je posledný júnový podvečer. Poďme do Petrovan ako minulý rok. Budeme zas celé leto grilovačky a raňajkové bruskety (hrianky na grile) dochucovať poéziou. Necháme sa tými chuťami pozvať na ďaleké cesty. — U pánka Hudáka i cez jeho rečovú nedokonalosť presakuje srdce. Ukazuje, vysvetľuje, hovorí o plánoch. Pýtame sa a dostávame odpovede. Bazalka, tymián, rozmarín, koriander, šalvia, majorán, trebuľka, mäta, medovka, oregáno, prerobené jazierko na vodu. Aký kvetináč, koľko vody, vhodné použitie… Netreba veľkú fantáziu na pochopenie, že i obyčajná hrianka bude odteraz iná dimenzia. A steaky? No čo myslíte? 🙂


www.goodherbs.sk

nenápadná stará bránička
jednoduchý domik
“nech sa páči, poďte”
“voňajte”
“vyberajte”
“sezóna bola z jari, ale i teraz ľudia chodia”
bazalku nenahradíš – TOP
jazierko v rekonštrukcii
foliovník od zadu
podávajte pri východe alebo západe slnka či kedykoľvek medzi tým

ľanová bageta z RUSTIK pekárne // olivový olej // morská soľ // bazalka // tymián >>> “strop” (dík Stellka za presné slovíčko)

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *